Komplexní služby
facility a property managementu
mw ifma logoZúčastnili jsme se 17. ročníku týdne Facility management 2017 nesoucí podtitul Služby a Lidé, kterou uspořádala česká pobočka International Facility Management Association (IFMA). Čtyřdenní cyklus byl ve znamení informačně bohatých přednášek a workshopů z oblasti facility managementu a souvisejících novinek z této oblasti.

Za Arridere jsme prezentovali využití dronů ve facility managementu, neboli „Drone-FM – Letecká správa nemovitosti“. Tato služba může pomoci vlastníkům, provozovatelům či správcům nemovitostí a objektů, kde jsou obhlídky areálů/plášťů objektů velmi časově náročné, možnosti přístupu omezené nebo nad možnosti lidské kapacity. Ukázali jsme Drony jako praktický pracovní nástroj, jeho možnosti variability nasazení (prostředí a typ práce) a osazení užitečným technologickým zařízením (kamera s vysokým rozlišením, termo kamera, senzory). Nastínili možné výstupy, jako jsou podrobná data o stavu objektů, detailní pohled s rozlišením v řádu milimetrů na pixel, termografická fotomozaika, ortofoto mapa, 3D model v PDF formátu atd.

Týden FM 2017 proběhl v týdnu od 13. do 16. listopadu letošního roku.

Co je IFMA
International Facility Management Association (IFMA) vznikla ve Spojených státech začátkem 90. let minulého století. Česká pobočka byla založena v roce 2000. Společnost Arridere je členem IFMA.